Пн-Пт: 09:00-17:00

НАВЧАЄМОСЯ РАЗОМ!  МИ – ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ!

ГАРЯЧА ЛІНІЯ (загальні та методичні питання):
Початкова школа: 099-00-218-59    ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК    Старша школа: 067-17-692-97

2 клас. Батькам учнів Проєкту "Інтелект України"

Шановні батьки,

пропонуємо Вам методичні рекомендації щодо організації навчального процесу Вашої дитини.

✍️Українська мова

Радимо починати навчання з емоційної настанови на успіх і плідну роботу – афірмації (у матеріалах до уроків це перший файл).

Уважно прочитайте тему уроку з дитиною, зосередьтеся на навчальних одиницях цього уроку, продивіться новий матеріал. Обов’язково попросіть дитину визначити особисті завдання на урок. А наприкінці уроку поцікавтеся, чи вдалося їх досягти і, якщо не все вийшло, розберіть, чому так сталося й на що слід звернути увагу наступного разу.

Послідовність завдань на опанування нового матеріалу, повторення, розширення й закріплення подана в зошитах із друкованою основою. Технічні вправи («Фотоапарат», «Сорока й черепаха», «Влучність» і т. д.) виконуються так само, як і в класі – за допомогою аудіо- та відеоматеріалів до уроків.

Якщо у вправах учитель має визначити фрагмент завдання для додаткового опрацювання, на період карантину цей фрагмент можуть визначити й батьки на власний розсуд.

Радимо обов’язково виконувати завдання з розвитку емоційного інтелекту дитини. Сумлінно працювати над розвитком навичок читання, виконувати всі завдання до літературних текстів. Обов’язково спілкуйтеся з дитиною за прочитаним. Це не тільки заохочує до подальшого читання, але й ефективно розвиває мову дитини.

Протягом уроку застосовуйте само- і взаємоперевірку. Міняйтеся ролями з дітьми, дайте їм можливість побути вчителями, бо формулювання завдань і запитань за матеріалом підносить вашу дитину до найвищого, творчого рівня опанування матеріалу.

Урок пропонуємо закінчити піснею. Успіхів у навчанні й натхнення!

✍Математика

Уважно прочитайте тему уроку з дитиною, зосередьтеся на навчальних одиницях цього уроку, зверніть увагу на новий матеріал. Обов’язково попросіть дитину визначити особисті завдання на урок. А наприкінці уроку поцікавтесь, чи вдалося їх досягти і, якщо не все вийшло, подумайте чому і на що звернути увагу наступного разу.

Послідовність завдань на опанування нового матеріалу, повторення, розширення та закріплення подана в зошитах із друкованою основою.

Продовжуємо виконувати операції з натуральними трицифровими числами, повторюємо розрядність чисел, починаємо операції з багатоцифровими натуральними числами.

Пріоритетним напрямком залишається вивчення напам’ять таблиць множення і ділення. У цьому допомагають відповідні пісні про таблицю множення, які є в матеріалах до уроків.

Радимо обов’язково виконувати математичні диктанти, подані в уроках. Цей вид роботи складається із двох частин: спочатку дорослий програє аудіофайл запису математичного диктанту (Важливо! Запис намагаємося не зупиняти), а дитина записує відповіді; потім дитина перевіряє себе за відповідним відеофайлом.

Також на кожному уроці під час виконання завдань варто звертати увагу на взаємозв’язок дій додавання і віднімання, множення й ділення. Домагатися досягти в роботі з іменованими величинами вільного переведення простих іменованих величин у складені і навпаки. Це можна робити не тільки на уроках, а й у повсякденному житті (наприклад, операції із грошима, час).

Звертайте особливу увагу на хвилинки Знайка та сторінки Мудрого Задачника. У них розтлумачено новий матеріал, приклади алгоритмів розв’язання нових типів задач, а також приклади їх запису.

У роботі над геометричним матеріалом бажано пов’язувати нові знання із практикою: шукати відповідні геометричні форми в навколишньому середовищі, застосовувати знання з вимірювання величин геометричних фігур.

І пам’ятайте, плідною буде лише робота із задоволенням. Підтримуйте дитину, не сваріть за неправильні відповіді, а допоможіть знайти помилку і йти далі до успіху.

✍«Я пізнаю світ»

При роботі з друкованими зошитами «Я пізнаю світ» головний напрямок діяльності – дослідницька, а головне питання – «чому?» Надайте дитині можливість дослідити навколишній світ. Робіть запропоновані досліди, формулюйте висновки, дайте волю дитячій уяві і творчості, будьте другом і помічником, тоді результати вас вразять!

Науковим і теоретичним підґрунтям дослідницької діяльності виступає попередній досвід дитини і довідки від бортового комп’ютера Адаптера. Для засвоєння нових теоретичних знань пропонуємо переказ або гру «Розвідники». У грі дитина виступає «розвідником» і спроможна виконати найважливішу місію – знайти! А ось що саме дитині шукати – запропонуєте ви. Це може бути відповідь на ваше запитання, яку необхідно знайти в тексті довідки, або закінчення фрази з тексту. При цьому не забувайте заохочувати маленького «розвідника».

Украй ефективними для повторення й розширення знань є вправи «Учитель» і «Броунівський рух». Використовуємо відеоматеріали до уроку та складаємо пару дитині. Що робити далі діти знають.

Ігрові сторінки під час карантину заповнюйте за бажання дитини (як правило, діти хочуть виконати завдання на цих сторінках).

На сторінках з розвитку логічного мислення спираємося на матеріали до уроків. Хочемо окремо зауважити, що розв’язання винахідницької задачі не передбачає єдиної правильної відповіді. Головне – сформулювати протиріччя і запропонувати своє розв’язання. Інколи відповіді дітей кращі за варіанти, реалізовані в житті.

Для взаємо- та самоперевірки протягом уроків виконуємо тестові завдання та даємо відповіді на запитання. У «Зоряних перегонах» із отриманих букв складаються ключові слова з теми.

📍Шановні батьки, пам’ятайте, виконання завдань вдома – це серйозна робота пам’яті, волі, уваги дитини. Ви, як і вчитель, є помічником на цьому шляху. Організуйте робоче місце, дотримання режиму дня школяра, надайте поради, підтримайте його. Але пройти шлях до успіху дитина повинна сама.

А успіх прийде,
🎯коли ми (вчителі, учні, батьки) в одній команді;
🎯коли розуміємо, що освітній процес не може бути ефективним, якщо вмотивована лише одна сторона;
🎯коли ми співпрацюємо.

☝️Це час перевірки нашого трикутника взаємодії.
Бережіть себе і рідних. Успіхів і натхнення!

Авторський колектив НПП "Інтелект України"

Графік роботи
Пн -Пт 09:00-17:00

Електронна пошта:  

офіс
office@intellect-ukraine.org 

відділ інформаційної та інтернет-підтримки
admin@intellect-ukraine.org

Адреса для листування:
61037, м. Харків, а/с 11899, ТОВ ВБ «Інтелект України»

 

Питання щодо графіка доставки матеріалів та заміни браку - менеджер з логістики
Пушенко Тетяна Володимирівна
068-56-41-345
050-281-67-83

ГАРЯЧА ЛІНІЯ (загальні та методичні питання):

старша школа
067-17-692-97

початкова школа
067-80-732-00
099-00-218-59


> ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК

 

Питання щодо укладання договорів, порядку приєднання до проєкту, загальні питання

юрисконсульт проєкту
Орябинська Лариса Миколаївна
068-59-09-724
066-139-04-71
063-139-53-71

Питання щодо отримання комплектів відповідно до вашого регіону:

Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області (початкова школа)

Пересічанська Лілія Анатоліївна
098-845-06-89
099-367-50-29

Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Луганська, Одеська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька області (початкова школа)

Герасіна Марія Станіславівна
098-766-92-15
099-367-50-18

 

м. Київ, Київська область (початкова школа)

Нестеренко Наталія Володимирівна
098-893-72-52
099-201-46-74

Дніпропетровська, Рівненська, Харківська області (початкова школа)

Булахова Тетяна Іванівна
068-835-53-72
066-530-71-56

Усі регіони (старша школа)

Булгакова Катерина Андріївна
097-798-94-57
099-677-08-65

Усі регіони (групи дітей дошкільного віку)

Аниканова Інна Миколаївна
067-742-92-31
099-090-02-79