Шановні батьки першокласників!
Дуже важливо розуміти, як саме організувати простір і час дітей протягом карантину, адже це не просто сидіння вдома.
Для підтримання позитивного емоційного стану та змістовного наповнення дозвілля дітей-першокласників батькам потрібно cпланувати разом із дитиною її день. Визначте час, коли вона має опрацювати навчальний матеріал, які домашні обов’язки виконуватиме та скільки часу відпочиватиме (перед телевізором, комп’ютером тощо).
Батьки розгублені: школи вимушені перейти на дистанційне навчання. Деякі асоціюють карантин з канікулами, а деякі налякані ситуацією, що сталася, оскільки наші першокласники ще не привчилися до самостійного навчання.
Дитину-першокласника необхідно заспокоїти: пояснити ситуацію, що склалася, запевнити про повну підтримку.
До уваги батьків! Постійно власним прикладом демонструйте свідомий стиль життя. Якщо ви спокійні, організовані, робите все можливе для свого організму, своєї сім’ї, то й дитина в такій родині не буде осторонь. Зараз ми маємо бути особливо терплячими й обережними до себе і своїх дітей.
Учитель щодня надає завдання для домашнього опрацювання в соціальних мережах, месенджерах (Viber, Skype, Whatsapp, Telegram). Завдання задаються та відпрацьовуються відповідно до матеріалів зошитів на друкованій основі згідно з розкладом уроків. Зворотній зв’язок організовує вчитель у зручні для нього та батьків час і спосіб (соціальні мережі, месенджери, електронна пошта). У разі потреби вчитель надає консультації, рекомендації, відповідає на запитання. Якщо дитині необхідна особиста допомога вчителя під час вивчення навчального матеріалу, проводяться індивідуальні консультації.
Шановні батьки! Не нехтуйте виконанням завдань до вправ. Працюйте разом з дітьми в Будиночку Алфавіт, таблиці чисел, розвивайте пам’ять і словниковий запас із вправами «Фотоапарат», «Повітряні кульки». Опрацьовуйте правила разом із Мудрою Совою, допомагайте Поспішайкові та Незнайку виправляти помилки й каліграфічно писати, співайте разом пісеньки, змагайтеся у «Великих перегонах», «Зоряних перегонах», малюйте піктограми до слів, працюйте з географічними картами.
А як саме слід виконувати кожну вправу, проконсультує вчитель та ваші діти.
Радимо вам створювати невеличкі відеоролики про те, як проходить дозвілля вашої дитини та обмінюватися ними в батьківській групі. Переглядайте відео разом з дітьми. Таким чином першокласники не будуть відчувати себе в соціальній ізоляції.
Бажаємо вам здоров’я, успіхів у творчості та задоволення від спілкування з дітьми. Пам'ятайте, що ви – наймудріші батьки!
Авторський колектив НПП "Інтелект України"