Перший раз – у перший клас

 

Дорогі батьки! Ось і настав той час, коли ваша дитина досягла шестирічного віку. Незабаром ви і ваша родина станете родиною першокласника.

Разом із хвилюючими позитивними емоціями, відчуттям щастя перед вами виникають важливі питання. Постараємося надати вам необхідну з цього приводу інформацію.

Ви, як батьки майбутнього першокласника /першокласниці маєте знати, на основі яких державних документів організується освітній процес у школі, які існують програми навчання, які завдання ставить держава перед закладом загальної середньої освіти.

Просимо звернути увагу!

 

1. Зарахування дитини до школи

Шановні батьки, ви обрали «Освітню програму початкової школи науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Зарахування дитини до проектних класів здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту»на підставі заяв батьків або осіб, які їх замінюють. 

- Батьки мають право обрати програму та форму здобуття освіти, дистанційну, екстернатну, сімейну (домашню). (Закон України «Про освіту», стаття 9)
- Початкова освіта розпочинається переважно із шести років.
- Діти, яким на 1 вересня поточного навчального року виповнилося сім років, також можуть навчатися у 1-му класі.
- Діти, яким на 1 вересня поточного навчального року не виповнилося шести років, можуть розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року на бажання батьків або осіб, що їх замінюють.
- Особи з особливими потребами можуть розпочинати початкову освіту з іншого віку. (Закон України «Про освіту», стаття 12)

2. Нормативно-правові документи створення освітнього процесу в 1-4-х класах

- Закон України «Про освіту»;
- Концепція Нової української школи;
- Державний стандарт початкової освіти;
- типові освітні програми;
- нетипові освітні програми, до складу яких входить «Освітня програма початкової школи науково-педагогічного проекту «Інтелект України», яка «Відповідає Державному стандарту та може запроваджуватися у ЗЗСО» (Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-344 від 25.05.2018).

3. Цілі і завдання початкової освіти в проекті «Інтелект України»:

- всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей і наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб;
- формування моральних цінностей;
- розвиток самостійності, творчості й допитливості.

4. Створення проектних класів

(Нова українська школа. Освітня програма початкової школи науково-педагогічного проекту «Інтелект України». Цикл І (1-2 класи)

- Проектні класи можуть створюватися в будь-якому закладі середньої загальної освіти незалежно від його статусу.
- Проектні класи працюють за авторськими комплектами (навчальна програма, посібники, зошити з друкованою основою, мультимедійні засоби навчання), що реалізують завдання Проекту, мають відповідний гриф МОНУ та видаються позабюджетним коштом.
- За учнями, які навчаються у проектному класі, зберігається право вільного переходу до класу, що працює за іншими освітніми програмами Нової української школи. За умови ліквідації проектного класу учням гарантується дотримання їхніх прав відповідно до чинного законодавства з питань освіти.

5. Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів 1-го класу

(Додаток до наказу МОН України від 20.08.2018 №924)

- Оцінювання має формувальний характер і здійснюється вербально (словесно).
- Учитель веде спостереження за навчальним поступом кожного учня, що розпочинається з перших днів навчання у школі й триває постійно.

6. Предмети, які вивчатимуться у 1-му класі:

- українська мова,
- іноземна мова,
- математика,
- «Я пізнаю світ»,
- мистецтво,
- фізична культура.

Батьки першокласників, мами й тата! Разом з першим учителем дійдіть згоди у вимогах до дітей, у питаннях формування їх відповідальності, працелюбності.Зверніть увагу на те, як допомогти адаптуватися шести-семирічній дитині до шкільного життя, навчитидружити і поважати одне одного, дорослих, рідних, близьких людей.

Взаємодія сім’ї та школи полягає у створенні комфортного, радісного, щасливого життя дитини.

У дитини настав той життєвий етап, коли і родина, і школа разомїї любитимуть, навчатимуть, виявлятимуть і розвиватимуть творчі здібності, допомагатимуть, підтримуватимуть, радітимуть кожному успіху, кожному кроку вперед.

«Усе найкраще, що пов’язує мене з навколишнім світом, — це моя сім’я, і якщо сім’я підтримує в навчанні — це велика запорука того, що школа і батьки виховають успішну, креативну, щасливу особистість.» (Вільгельм Гумбольт, засновник Берлінського університету)

Дорогі батьки! Бажаємо вам терпіння, натхнення, успішного спілкування з вашим першим вчителем!

 

Науково-педагогічний проект "Інтелект України"

Електронна пошта: офіс - office@intellect-ukraine.org, відділ інформаційної та Інтернет підтримки - admin@intellect-ukraine.org

Адреса для листування: 61037, м. Харків, а/с 11899, ТОВ ВБ «Інтелект України»

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Інтелект України. Всі права застережені.

У разі використання матеріалів сайту, обов’язкове посилання на назву проекту та електронну адресу ресурсу: http://intellect-ukraine.org