OsvitaВідбувся Другий Міжнародний освітянський форум "Інтелект України", метою якого стало обговорення результатів упровадження науково-педагогічного проекту в практику роботи експериментальних навчальних закладів всеукраїнського рівня. Зібрання було проведене під час XV Міжнародної виставки навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні - 2012". Учасники - педагогічні працівники дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів Києва й Київської області, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Харкова, Сімферополя й АР Крим, інших регіонів України, а також науково-педагогічні працівники України, Молдови, Російської Федерації, Республіки Білорусі, Республіки Казахстан.

- Освіта має розвиватися так, щоб забезпечити не сьогоднішній, а завтрашній день. Тому ми дуже раді, що є такі навчальні заклади, директори, науковці й методисти, які спроможні бачити розвиток освіти на майбутнє. Навіть на найближче майбутнє, - зазначила науковий консультант проекту, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ІІТЗО Світлана Кириленко. - У практику роботи навчальних закладів впроваджується дуже багато інноваційних технологій. Таким чином ми модернізуємо, реформуємо освіту. Можемо сказати, що багато з них народилися на терені психолого-педагогічної науки. Але є такі проекти, які сьогодні передбачають розвиток освіти на десятиліття. І одним з таких проектів є саме "Інтелект України". Про теоретико-методологічну базу проекту розповіла науковий керівник Ірина Гавриш - професор Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Вона наголосила на меті проекту - створенні системи пошуку й педагогічної підтримки обдарованої молоді, зокрема організації роботи спеціальних проектних груп у дошкільних навчальних закладах, початковій та основній школі, навчання за персоніфікованими навчальними програмами у старших класах.

Ірина Гавриш детально розповіла про модель збагачення і проблематизації, яка використовується в побудові навчально-виховного процесу, а також про напрацювання понад 30 науковців і найдосвідченіших практиків, залучених до проекту. Основними правилами вона визначила: "Дитина може бути успішною і має бути успішною в школі"; "Дитині має бути цікаво на уроках"; "Дитині має бути комфортно в класі".

- Проект розрахований на дітей і учнівську молодь, які мають академічні здібності або академічну обдарованість, - наголосила Ірина Гавриш. - Щоб дитина була успішною не тільки в початковій школі, а й в основній і старшій, треба створити необхідні умови, а також здійснювати серйозну пропедевтичну роботу щодо забезпечення шкільної успішності з традиційно важких предметів основної і старшої школи: фізики, хімії, біології, географії, математики.

Під час форуму учасники мали можливість поділитися своїми здобутками й окреслити перспективи подальшого впровадження проекту "Інтелект України", серед яких: створення і апробація навчального плану, навчальних програм, посібників, ІТ - супроводження організації навчально-виховного процесу основної школи.

Науково-педагогічний проект "Інтелект України"

Електронна пошта: офіс - office@intellect-ukraine.org, відділ інформаційної та Інтернет підтримки - admin@intellect-ukraine.org

Адреса для листування: 61052, м. Харків, а/с 10683, ТОВ ВБ «Інтелект України»

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Інтелект України. Всі права застережені.

У разі використання матеріалів сайту, обов’язкове посилання на назву проекту та електронну адресу ресурсу: http://intellect-ukraine.org