ПРО ЦИНІЗМ І ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТНЬОЇ ПОЛІТИКИ, АБО ПРО МИТАРСТВА АВТОРІВ «НЕТИПОВИХ» ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

Надрукувати

Автор:
Наталія Пастушенко,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри гуманітарної освіти,
заступник директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

(Роздуми під впливом  публічних консультацій Міністерства освіти і науки України щодо впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти)

Спостерігаючи, як наше Міністерство освіти і науки під час публічних консультацій щодо впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти «популяризує» ідею створення авторських освітніх програм, а на практиці наполегливо намагається витіснити такі програми з освітнього простору початкової школи, я згадую знамениту фразу тьоті Моті із Кулішевого «Мини Мазайла»: «Доводи? Будь ласка, - доводи. Да єтого нє может бить, потому што єтого нє может бить нікада». А з «доводами» у чиновників усе просто: програми «платні», а освіта у нас безоплатна.

Насправді знаменита фраза тьоті Моті належить героєві твору Чехова «Письмо к ученому соседу», який пише про те, що на сонці не може бути плям, і що він «Ужасно предан науке». Наслідуючи Чехова, хочеться зіронізувати, що наші чиновники «Ужасно преданы законам».

Насправді намаганням ударити законами по авторських освітніх програмах міністерські чиновники демонструють подвійні стандарти освітньої політики та її неприкритий цинізм.

Пригадаймо історію із затвердженням цих програм.
...

Повний текст на сайті

Статті
Перегляди: 832